Kar Fırtınasında Aracınız Bozulursa Yol Yardım Ekibi Gelene Kadar Yapmanız Gerekenler | Tur Assist

  1. Yol Yardım
  2. Kar Fırtınasında Aracınız Bozulursa Yol Yardım Ekibi Gelene Kadar Yapmanız Gerekenler | Tur Assist
Kar Fırtınasında Aracınız Bozulursa Yol Yardım Ekibi Gelene Kadar Yapmanız Gerekenler | Tur Assist

Kar Fırtınasında Aracınız Arızalanırsa Yol Yardım Ekibi Gelene Kadar Yapmanız Gerekenler

Kışınaracınızla seyahat halindeyken hava koşulları bir anda kötüleşirse birçok aksilik yaşayabilirsiniz. Aracınız kötü hava koşullarından dolayı arızalanabilir, tipiye yakalanmanız ilerlemenize imkan tanımayabilir ya da yollar kar sebebiyle kapanabilir. Bu durumda ne yapmalısınız?

Mevsimden bağımsız nereye giderseniz gidin, kendinizi ve aracınızı en kötü senaryoya karşı hazırlamanız önem arz eder. Tur Assist olarak yardımınıza koşana kadar sizi soğuk havanın etkilerinden uzak tutmak ve sakinleşmenize yardımcı olmak için hazırladığımız önerileri aşağıda bulabilirsiniz:

1. Hazırlıklı olun:

Aracınızda kışın mutlaka el ısıtıcısı, el feneri, yedek pil, kar botu, kar montu bir miktar su ve atıştırmalık bulunsun. Unutmayın acil durum kiti hayat kurtarır, zira karda yol yardım ekiplerinin size ulaşması zaman alabilir.

2. Kışın aracınızın deposu mümkün olduğu kadar dolu olsun:

Kış aylarında yakıtınız asla yarım deponun altına inmesin.

3. Sakin olun ve aracınızı en güvenli yere çekin:

Araç sürmenize engel teşkil edecek kadar kötü yol koşullarında aracınızı mümkün olduğunca trafikten uzakta bir alana çekmeye gayret edin.

Yol Yardım Paketleri

4. Kar fırtınasında aracınız arızalanırsa ve sığınacak ya da yardım bulacak bir yer yoksa asla aracınızı bırakmayın:

Bir kar fırtınasında yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri aracınızı terketmektir. Mutlaka aracınızın içinde kendinizi sıcak tutun. Soğuk hava koşullarında hipotermi 10-15 dakika içerisinde etkisini gösterebilir.

5. Her saatte 10 dakika aracınızı çalıştırın:

Motorunuzu her saatte 10 dakika çalıştırın, bu esnada karbon monoksit solumadığınızdan emin olun. Bunun için egzoz sisteminin tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Egzozun kar kümesine gömülmesine engel olun.

6. Sıcak kalın:

Vücut ısısıyla sıcak kalabilmek için battaniye veya ekstra mont kullanın ve varsa arabadaki diğer yolculara yakın oturun.

7. Tur Assist’i arayın:

Unutmayın, Tur Assist bir çağrınızla, Türkiye’nin neresinde olursanız olun yardımınıza koşar.

İspanya’nın önde gelen sigorta, reasürans ve asistans grubu Mapfre’ye bağlı Mapfre Asistencia’nın Türkiye kuruluşu olarak 1996 yılından beri 11 milyonu aşkın lehdara hizmet veren Tur Assist bir çağrınızla tüm Türkiye’de yardımınıza koşar.

Bugün 8.000’e yakın hizmet sağlayıcının oluşturduğu dev bir hizmet ağı, 500’ün üzerinde operatörün 7/24 hizmet verdiği çağrı merkezi ile Tur Assist Türkiye’nin her yerinde 7/24 acil yol yardım hizmeti vermektedir.

On Road  yol yardım paketleri; yol kenarı yardım, benzin bitmesi, çekici hizmeti, lastik değişimi, indirimli kiralık araç desteği, oto çilingir, hastalık durumunda nakil, infoline bilgi hizmetleri ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, yol yardım hizmetleri ve yol yardım ile ilgili yalnızca bilgi almak istediğiniz her konuda yardım almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz. Ayrıca On Road yol yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden de kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Oto Çekici

Yol yardım kategorimize geri dönebilir ya da 7/24 yol yardım hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.