Oto Kurtarma Hizmeti | Tur Assist

  1. Oto Kurtarma Hizmeti | Tur Assist

Oto Kurtarma Hizmetine İhtiyaç Duymamak İçin

Elbette kimse aracıyla yola çıkarken sevimsiz bir arızayla karşılaşmak veya yolculuk esnasında yolda kalmak istemez. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Tur Assist olarak tüm Türkiye’ye 7/24 oto kurtarma hizmet verdiğimizi hatırlatalım.

Oto Kurtarma - Tur Assist
Oto Kurtarma – Tur Assist

Öte yandan yolda kalma riskini minimize etmek de sizin elinizde. Sevimsiz bir sürprizle karşılaşmamanın ilk şartı otomobilinizin düzenli bakım ve kontrollerini aksatmamaktır. Üstelik bu kontrollerin ve bakımların birçoğunu evde kendi imkanlarınızla veya dışarıdan çok kolay bir şekilde temin edebileceğiniz araç gereçlerle yapmak mümkündür.

Yola çıkmadan yapılacak kontroller

– İlk olarak akünün şarjının dolu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Boşsa zaten aracınız çalışmayacaktır, ancak bitmeye yakın bir şekilde kendisini tüketmiş olabilir.

– Cam suyu özellikle uzun yollarda çok önemlidir. Soğuk havalarda bu su donmuş olabilir bu yüzden cam suyunuzun antifriz kontrolünü yapmadan yola çıkmayın.

– Şüphesiz en önemli unsurlardan biri, lastiklerinizin hava basıncının normal seviyede olduğundan emin olmanızdır. Bu basınç lastik ebatlarına göre değişmektedir.

– Özellikle aracınızın servis zamanı geçmiş veya yaklaşmışsa motor yağı kontrolü yapmanızda fayda vardır.

– Bir diğer nokta ise, aracınızın aydınlatma sistemlerini kontrol etmektir. Gündüz yola çıkıyorsanız farlardaki bir bozukluğu fark edemezsiniz ancak hava karardığında sizi çok zor durumlarla karşı karşıya bırakabilir.

Otomobilinizde bulunması gereken malzemeler

Yukarıda sayılan onca kontrole rağmen aracınız yine yolda kalabilir ve oto kurtarma hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Günümüz iletişim dünyası deyip şimdi sayacağımız malzemeleri gereksiz bulabilirsiniz ancak söz konusu malzemeler hayatınızı kurtarabilir. Üstelik hemen hepsi yola devam etmek ve yaşam kalitenizi sürdürmek için hayati öneme sahip.

İlk olarak araçla seyir halindeyken yaşanabilecek olası kazalar karşısında veya yolda karşılaştığınız bir yaralanma durumuna yanınızda ilk yardım seti bulunması yaralarınız ağırlaşmadan ilk müdahaleyi yapmanızı sağlayacaktır.

Kışlık eldiven kullanmanız aracınızın buz veya kar tutmuş dış camlarını temizlemek konusunda işinizi son derece kolaylaştıracaktır.

Uzun seyahatlerde lastik patlaması riski her zaman bulunur. Böyle bir durumda çekici çağırmak yerine yanınıza alacağınız çalışır durumda olan bir yedek lastik ve tabi ki lastik değiştirme aparatları (bijon anahtarı ve kriko) işinize yarayacaktır.

Seyahat esnasında aracınızın yolda kaldığı durumlarda yoldan geçen araçlardan yardım alarak aracınızı veya bir başka aracı çekme halatı sayesinde kurtarabilirsiniz. Bunun dışında aküsü biten veya yolda kalan bir aracı da çekme halatı sayesinde daha uygun bir yere taşıyabilirsiniz.

Lastiğinizin tutmadığı yerlerde zincir kullanmak yolunuza sağlıklı bir şekilde devam etmenizi sağlar. En kötü şartlarda, kurulduğu günden bu yana, asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist, bireysel müşterileri için oluşturduğu On Road yol yardım paketleri ile seyahatiniz boyunca sizin ve sevdiklerinizin başına gelebilecek onlarca aksiliğe karşı tek telefonla çözüm üretir.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, yol yardım hizmetlerinden yararlanmak veya bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz On Road yol yardım paketlerimizi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de kolayca satın alabilirsiniz.

Tur Assist Yol Yardımı numarasının size ne gibi avantajlar sunduğunu öğrenebilir ya da Oto Kurtarma kategorimize gidebilirsiniz.