Araç Çekici Hizmeti Denince | Tur Assist

  1. Araç Çekici Hizmeti Denince | Tur Assist

Araç Çekici Hakkında Bilmedikleriniz

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan otomobillerimize hemen hemen her gün ihtiyaç duyar, günlük ulaşımımızı sağlarken onlardan faydalanırız. Kaza riskini de gözeterek şehir içinde ve uzun yollarda özenle sürdüğümüz otomobillerimiz hiç istemesek de bizi yolda bırakabilir.

Araç çekici
Araç çekici

Aracımızın çalışmadığı ve bir şekilde yolda kaldığımız durumlarda araç çekici hizmeti tam da ihtiyacımız olan çözümü sunar. Peki, yol yardım hizmetinin bir unsuru olan araç çekicileri her türlü aracı çekebilir mi? Veya başka bir deyişle hangi araçlar araç çekici hizmetinden yararlanabilir?

Hangi tür araçlar araç çekici hizmetinden yararlanabilir?

Soruyu kısaca cevaplayacak olursak araç çekiciler bütün araçları çekebilir, kurtarabilir. Dolayısıyla bu hizmet için herhangi bir araç ayrımı yoktur. Her araç türüne uygun bir çekici bulunduğundan, bütün araç sürücüleri bu hizmetten yararlanabilir.

Sedan, coupe veya cabrio gibi bütün otomobiller, 4×4 jipler, motosikletler, kamyonlar, otobüsler ve hatta tırlar dahi çekilebilir. Ancak tabi ki bütün bu araçlar için aynı çekiciler hizmet vermemektedir. Aracın boyutuna ve türüne göre araç çekiciler de değişik isimler almaktadır.

Çeşitli araç çekici türlerini tanıyalım

Araç çekicileri çekilmesi gereken aracı kaldırıp yükleyebilmek için vince ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, araç çekicileri sahip oldukları vince göre değişik isimler alır.

Araç çekici
Araç çekici

Çatallı araç çekici:

En hızlı ve güvenli çekicilerden biridir. Çatallı çekiciler, çekilmek istenen aracın sağına veya soluna geçerek, aracın alt kısmına yerleştirdiği iki uzun platform yardımıyla aracı kaldırıp kasasına yerleştirir. Bu durumda araç hem hızlı hem de savrulmadan (hasar görmeden) kasaya yerleştirilir.

Tepeden çekici:

Diğer bir adıyla ahtapot çekici olarak tanınan bu çekici yollarda en sık gördüğümüz çekicilerden biridir. Belediyenin ve polisin kullandığı bu araç, adından da anlaşılabileceği gibi tepeden gelen kollarla arabayı kavrayabilen bir sisteme sahiptir.

Aracın tekerleklerine bağlanan çatallar kaldırılarak çekicinin kasasına konur. Bu aracın bir diğer özelliği ise ön tekerlekleri yüklemek suretiyle iki aracı birden taşıyabilir. Bu yüzden hatalı park eden araçları çekmekte oldukça işlevseldir.

Yukarıdaki durumların dışında vinçli kayar platform ve oto transfer çekicisi olarak isimlendirilen farklı çekici tipleri de mevcuttur. Kullanılan sistemlere ve kasa tiplerine göre (örneğin: hidrolik taşıma sistemi) farklı ağırlık ve boyutlardaki araçları taşıyabilirler.

Eğer herhangi bir sebeple aracınız hareket edemez hale gelirse yapmanız gereken şey çok basit! Kurulduğu günden bu yana, asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist, bireysel müşterileri için oluşturduğu On Road yol yardım paketleri ile seyahatiniz boyunca sizin ve sevdiklerinizin başına gelebilecek onlarca aksiliğe karşı tek telefonla çözüm üretir.

Türkiye sınırları içerisinde nerede olursanız olun, yol yardım hizmetlerinden yararlanmak veya bilgi almak için, 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz On Road yol yardım paketlerimizi www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de kolayca satın alabilirsiniz.

Yol Yardımı kategorimizi inceleyebilirsiniz.